Luxusní vodní dýmky (elegantní dýmky které si určitě zamilujete)

hadice vodní dýmky

Šlauch (Hadice) vodní dýmky
Příslušenství vodní dýmky
Neděle, 13 Listopad 2011 22:16, Napsal Administrator

Šlauch pro vodní dýmky má podobu hadice, kterou kuřák nasává kouř z dýmky, a napojuje se na její tělo. Samotný šlauch pro vodní dýmky se skládá se ze samotné hadice a dvou koncovek, z nichž jedna se zasazuje do vodní dýmky a druhou si kuřák vkládá do úst.

Běžné, klasické šlauchy pro vodní dýmky

Tyto typ šlauchu bývá součástí balení každé vodní dýmky. Jako materiál na výrobu šlauchu pro vodní dýmky bývá nejčastěji používán papírobtočeny kovovou pružinou a obalený textilií, či umělou kůží. Může být však vyrobený taky z PVC či tradičně z velbloudí kůže.

Koncovky šlauchu jsou obvykle nejčastěji z tvrdého dřeva s kovovým náustkem. Nejsou však vyjímkou koncovky šlauchů z plastu či lehkého kovu. Každý výrobce vodních dýmek má svůj vlastní typický tvar a zpracování.

Většina běžně dodávaných šlauchů nejsou vymyvatelné vodou. Pokud se voda dostane do šlauchu, můžeme ho vyhodit, neboť voda zapříčíní korozi drátu a rozmočí papír, který následně naboptná a ucpe šlauch.

Hadice - šlauch pro vodní dýmky červený  Šlauch pro vodní dýmky King Hookah  Šlauch pro vodní dýmky TopMark     Hadice - šlauch pro vodní dýmky

Vnitřní materiál šlauchu má mimojiné vliv na chuť tabáku, jelikož se v něm zachytávají částečky kouře a jen některé druhy šlauchů se dají uvnitř čistit vodou tzv. proplachovatelné šlauchy.

Šlauchy se vhodné po každém kouření vyvětrat nebo alespoň profouknout aby se vě šlauchu neusazovala chuť tabáku a nečistoty. Šlauch je dobré čas od času vyměnit, zpravidla se šlaucm mění jednou za rok při intenzivnějším kouření.

Ceny těchto běžnáých klasických papírových šlauchů se pohybují od 100 po 500 kč podle typu a výrobce.

Hadice (šlauchy) pro vodní dýmky typ. Kobra.

Šlauch pro vodní dýmky - Kobra               Šlauch pro vodní dýmky - Kobra tygrovaná Luxusní šlauch Kobra černá Luxusní šlauch Kobra červená

Valná většina šlauchů typu Kobra je vymyvatelná vodou ale co je hlavní, hlavice těchto šlauchů jsou z materiálu podobné moduritu a mají tvar různých zvířat. Nejčastěji se setkáváme s typem šlauchů kobra, ještěrka (Lizard) či drak, který se na českém trhu doposud objevuje velice zřítka.

Šamotný šlauch je perfektně zpracovaný s imitací kůže. Cenově se tyto šlauchy pohybují od nějakých 300 do 600 korun.

Šlauchy z velbloudí kůže.

Šlauch z velbloudí kůžeVšobecně se tvrdí že, se jedná o bezkonkurenčně nejlepší co si můžete k vodní dýmce dopřát.

Tyto typy kvalitních šlauchů jsou vyrobeny z velbloudí kůže, která má vlastnosti neovoňovat šlauch příchutí. Pachuť tabáku ze šlauchu téměř nepoznáte ani po intenzivním kouření.

Tyto šlauchy z velbloudí kůže jsou velmi rozšířené v arabských zemích, kde také byly vynalezeny. Jejich typický dlouhý tvar hlavice je velmi příjemný ke kouření.

Šlauchy z velbloudí kůže

Velmi často jsou šlauchy z velbloudí kůže luxusně zdobené pro potěchu oka. Bohužel ale ani tyto šlauchy nejsou vymyvatelné vodou.

Na trhu se však často setkáte s různými imatecemi a napodobeninamy těchto luxusních šlauchů.

Dostupnost šlauchů z velbloudí kůže je u nás velmi obtížná. Nejčastěji to jsou kusy dovezené z orientálních zemí a jejich majitelé si je patřičně cení.

V arabských zemích je však cena srovnatelná s cenami proplachovatelných šlauchů.

Jednorázové šlauchyJednorázový šlauch pro vodní dýmky

Jak už samotný název napovídá – levná varianta šlauchu jehož cena se pohybuje do 50kč.

Jednorázový šlauch je v principu plastová jednoduchá hadička, na jedno, nebo pár použití.

Jednorázové hadice pe prodávají jako hygienická náhrada samotného šlauchu. Doporučuji jen pro případ nouze.

Údržba hadice (šlauchu)

Variantou pro udržbu šlauchu, který nelze proplachovat, jé důkladné profukování před i po kouření. Občas je vhodné poklepáním o tvrdý předmět uvolnit usazené nečistoty uvnitř hadice a následně vyfouknout z šlauchu pryč.

Hygienické náustky pro vodní dýmky

Háustky pro vodní dýmky   Náustky pro vodní dýmky  Náustky pro vodní dýmky barevné

Hygienické náustky jsou převážně z plastu a nasují se na kovový náustek šlauchu, nebo vkládají do otvoru koncovky šlauchu.

zdroj: wikipedia.net; zdroj: aladin-shop.cz

Aktualizováno Sobota, 20 Duben 2013 13:16

Náhodný článek


Tabáky do vodní dýmky Nakhla Mizo

Pod tíhou vysoké konkurence přichází na trh nová značka tabáků do vodních dýmek od tradiční světoznámé firmy Nakhla Tobbaco - Tabák Mizo.

Jedná se o vyšší třídu tabáků Nakhla a již na pohled svěží vzhled krabiček napoví o snaze oživit značku Nakhla a nabídnout zákazníkům nové a ještě kvalitnější a šťavnatější tabáky.

Tabáky Nakhla Mizo Vás zaujmou nejenom novým vzhledem obalů a krabiček, ale především svým výborným aroma, nečekejte oblaka dýmu, nové Nakhla Mizo nabízí spíš silnější chuťov
Read more text